Petr Pohl

18 let (2.3.1998)
Student gymnázia
Fanoušek kulturistiky a silových sportů; ve volném čase se věnuji posilovně, psovi (venčení beru jako takové malé velké kardio) a kytaře.
Píšu, posiluju, piju protein!


 

Zdraví škodlivá vejce?

Kdo nejí vajíčka, jakoby nebyl. Snídani bez nich si leckdo neumí představit, avšak známe všechny důvody, proč jsou vejce zdravá a proč je vůbec zařadit do jídelníčku? 

Je kulturistika pro tebe?

Hodně lidí neví, jestli je pro ně bodybuilding (nebo physique) to pravé ořechové a co vše to obnáší. Právě pro takové lidi bude dnešní článek určen. Pokud máte ve svém okolí nějakého váhavce, s radostí mu následující body proč ano a proč ne nasdílejte, uděláte mu tím do budoucna cennou službu.

Svalová paměť

Zranění. Dovolená. Ztráta motivace. To všechno jsou situace, při kterých dochází k přerušení tréninku. Jednou za čas podobná nepříjemnost potká každého z nás a je jedno, z jakého důvodu.

Nikdy nebudu velký, jsem totiž ektomorf!

Všichni máme (nebo jsme alespoň měli) v okolí člověka, který chodí do posilovny už nějaký ten pátek, ale moc byste to do něj neřekli. Zpravidla bývá vyššího vzrůstu a dost často také šlachovité postavy. Kdykoliv se s ním dáte do řeči na téma „Tak jak to roste, Pepčo?“, dostane se vám odpovědi, že moc dobře ne – Pepča je totiž ektomorf....

Všechno, co jste kdy chtěli vědět o genetice (ale báli jste se zeptat)

Přijde mi, že pokud se někomu něco nedaří, svádí to v první řadě na svůj genetický předpoklad: „Já se můžu snažit jak chci, stejně budu malej!“ Nebo: „Všichni chlapi v mojí rodině jsou tlustí, takže mě podobný osud čeká taky...

Ideální čas na trénink?

Asi všichni jsme se alespoň jednou sami sebe zeptali: „Jaký je optimální čas na to jít cvičit?“ I když se to nemusí na první pohled zdát, na tuto otázku najde správnou odpověď každý, kdo alespoň elementárně ví, jak funguje lidské tělo. 

Přemotivovaní (nejen) ledňáčci

Šatna plná neznámých tváří, pásy plné, činkárna jakbysmet, stroje beznadějně zabrané....

Kdo sesadí krále z trůnu?

Rok s rokem se sešel a Olympia znovu klepe na dveře. Letos příliš nezvládá reklamu a PR, takže se o ní nemluví tak, jako tomu bylo vloni. To je do jisté míry zapříčiněno i tím, že na závodech chybí nějaký žolík, někdo, kdo by vzbudil debatu o tom, zda-li má šanci na výhru – podobnou roli minulý rok perfektně zvládl Kevin Levrone,letos podobný typ chybí.

Smrt dvou kulturistů a její následky

Minulý týden v úterý šokovala svět kulturistiky zpráva o tragickém úmrtí šestadvacetiletého kulturisty Dallase McCarvera, tři dny poté, v pátek, zase o úmrtí velké ikony posilování a byznysu Riche Piany, který byl v kómatu. Nevybavuji si žádný jiný týden, který by byl pro fitness komunitu po celém světě tak tragický, jako právě ten minulý. Dále se trochu děsím toho, jaký dopad bude mít jejich smrt na náš (jejich) sport. O tom bych se chtěl rozepsat v dnešním článku.

!!! NO PAIN NO GAIN !!!

Pokud jste si mysleli, že tento článek bude nějakým výčtem motivačních citátů všeho druhu, rovnou to zavřete. 

5 důvodů, proč se zajímat o kulturistiku

 Bodybuilding je úplně o něčem jiném než většina sportů a má něco, co se těžko popisuje slovy. 

„Proč bych měl cvičit nohy? Sorry jako!“

Trénink nohou není možností, ale nutností, ať už z estetického nebo zdravotního hlediska.