Pavel Vacek

  • Dlouholetý závodník v kulturistice a úspěšný reprezentant ČR
  • Vicemistr světa 2008 federace NABBA
  • 3. na soutěži Mr. Universe 2009 
  • 4. na MS IFBB Masters 2017
  • 3. místo MS IFBB Masters 2019
  • 2. místo ME IFBB Masters 2021
  • vítěz mnoha pohárových soutěží v kulturistice
  • v současné době předseda soutěžního oddílu Extrifit Club 
  • PR manager značky Extrifit

Zasloužilí cvičenci, pojďme si šlehnout pořádnou dávku empatie.

Taky jsou u vás návaly nových tváří? Někdy je to trochu náročnější a vytváří to třenice, že? Ale taky jsme jednou začínali, tak pojďme nové provést tím naším chrámem. 

Martin Medvedyk - Dřepy na monoliftu

Osobní trenér v Extrifit Gymu Martin Medvedyk názorně předvede využití monoliftu, včetně různých možností nastavení. Uvidíte pauzované dřepy, zercher dřep a další doplňkové cviky jako je belt squat, bulharský dřep s kettlebelem apod... Uvidíte nové vybavení Extrifit gymu a zároveň legday zaměřený na sílu a výkony v trojboji. 

Jaký je rozdíl mezi proteinem a gainerem?

Možná se právě teď mnozí z vás, kteří již mají odcvičeno několik let, podivují nad takovou otázkou. Vždyť je to tak jednoduché. I já, člověk s dvacetiletou praxí, jsem se dost ošíval, když jsem dostal jako námět na článek toto téma. Co o tom budu psát? Vždyť to přece každý MUSÍ vědět. OMYL, NEMUSÍ!!!

Shyby na hrazdě a jak na ně.

Všichni, co usilují o zlepšení šířky zad, by do svých tréninků měli zařazovat shyby, nebo chcete-li přitahování na hrazdě nadhmatem širokým úchopem. Nejenže jsou vynikajícím cvikem pro rozvoj zad, ale , byly vždy i ukazatelem fyzické zdatnosti. V posilovnách najdete nekonečný zástup borců, kteří si naloží úctyhodnou řádku cihliček na kladce, aby ji pak mocným trhnutím doprovázeným neméně působivým záklonem trupu uvedli v pohyb, avšak jen málo z nich dokáže převézt tuto váhu do provedení přítahů na hrazdě. Jednoduše proto, že hrazdu prostě ošulit moc nejde.

Počítání kalorií je prý nesmysl. A zhubnout teda chcete jak?

Pokud mi někdo tvrdí, že je úplně jedno, jestli spořádáte pět jitrnic, nebo deset a bezstarostně si budete baštit, co vám přijde pod ruku, tak je to pro mě zhruba stejně směrodatné, jako když někdo říká, že kurz 1:12 znamená tutovou výhru. Prostě si z vás oba dělají prdel…

Je nabírací fáze opravdu nezbytná?

Budování svalové hmoty je pojem, který napsaný na papíře vypadá velice jednoduše, avšak když tento pojem převedeme do samotné praxe, zdá se to být složitější než dopravní situace v Tokiu. 

Sraz Extrifit Clubu v roce 2023

Máme před sebou první sraz Extrifit Clubu. Bylo by škoda pro vaši přípravu, pokud byste nedorazili. 

Jan Turek - Legday pod vedením Lukáše Osladila

Čeká vás necenzurovaný trénink plný bolesti pod vedením Lukáše Osladila. Minimální přestávky, striktní technika a pomalá opakování. Jak se to zamlouvá silovému typu Honzovi Turkovi? To se dozvíte ve videu, včetně plánů na nejbližší období. Točeno v Olympia Opatov.

Dvacet prověřených zásad pro začínající cvičence

Pokaždé, když dáme na sociální sítě nějakou tréninkovou ukázku, tak se na nás sesype hromada lidí, kteří na nás kladou zodpovědnost za mladé kluky, začátečníky a všechny ty, kteří svůj optimální trénink teprve hledají. Tak právě pro ně tu máme 20 zásad, kterých by se měli zuby nehty držet.

 

 

Cizí genetika není tvoje výmluva

Poráží tvrdá práce talent? Rozhodně ano. A mám tu pár pádných příkladů. 

Ty vaše reklamy jsou podvod!

Jsou rady od profesionálních kulturistů platné pro všechny, nebo ne? 

Je tento protein vhodný do diety?

Pokud by existoval nějaký žebříček kladených dotazů, ten z nadpisu článku by jistě opanoval první příčky. Tak si na ten dotaz pojďme poctivě odpovědět.