Jakmile se nepodrbeš na zádech, seš odepsanej, kámo...

Autor: Pavel Vacek

 

Dnes to bude krátké, ale o to závažnější čtení. Došel jsem totiž k prozření. K prozření, jak příšerně se na mém těle a na těle mnohých kolegů, kulturistika podepsala. Jak zaslepen jsem byl vůči svému tělesnému hendikepu. Avšak má práce správce socsítí mi otevřela oči a dovolila vystoupit ze své sociální bubliny.

Poslední dobou se nám pod obrázky a videi se svalnatými muži množí důležité upozornění. Vlastně je to tak, že neexistuje video, kde bychom nebyli zahrnutí láskyplnou starostí o náš zdraví ohrožující hendikep. Ne, decentní zmínky na velikost penisu, případně často zmiňovanou nepřímou úměru mezi intelektem a objemností svalů, nemyslím. To už, zdá se, je přeci jen trochu na ústupu ze slávy. Nyní trápí laickou veřejnost mnohem závažnější otázka.

Podrbeme se na zádech? Nelze jinak, než zbarvit líce rudou barvou, odhalit zásadní coming out a nesměle špitnout... Ne, nepodrbeme...

Téma „drbání na zádech“ je zásadní společenský problém. Jen během víkendu padlo osm variant této otázky.  Zdá se, že to je ten nejzávažnější důvod na světě, proč se ani nepokusit začít cvičit. Co kdyby náhodou je stihl stejný problém!? A víte co? Je to pravda…

  

Zkoušel jsem to. Musím čestně uznat, že dokážu obsáhnout špičkami svých prstů tak maximálně 10 % plochy svých zad. A to jsem houžvička oproti kolegům. Zkoušel jsem to tak usilovně, že mě ze samého škrábání ta záda skutečně začala svědit. A co teď? Jak s tímhle můžu žít? Jak plnohodnotný můj život teď bude? Jak koexistovat se zády, jenž nelze podrbat? Přepadaly mě chmury a černé myšlenky. Ponořil jsem se do děsivých vizí mé blízké budoucnosti. Díky neustálým pokusům o podrbání zad jsem zanedbával pracovní povinnosti. Extrifit mě vyhodil. Neutuchající svědění narušovalo mou erekci a vyhodila mě manželka. Do svého vozu jsem se nemohl pro samé svědění sednout, vyhodil jsem ho tedy sám. Děti se mnou přestaly mluvit, neb jsem neměl práci, peníze na kroužky, autem jsem je neodvezl, zato jsem měl odpudivě svědivá záda. Skončil jsem pod mostem, svalnatý, avšak zcela nepoužitelný pro život… Zase měli pravdu...

Slavoj Bednář - Jak cvičit záda

 

A pak jsem se probudil. Vyděšen, zbrocen potem a odhodlán pořídit si průkazku ZTP. Všechny problémy rázem vyřešeny. Mohl jsem navštěvovat lékaře, aby mi předepsal tišící masti proti svědivosti. Státní pravidelný příjem pro případ, že by masti a lektvary nezabraly, byl zajištěn. A jako bonus jsem vyfasoval magickou modrobílou kartičku a od té doby parkuji, kde se mi zachce.

Přesto všechno jsem si říkal, zda mi ta kulturistika stála za to? Jaké ponížení musím snést kvůli mé neschopnosti se podrbat na zádech a jak hrdý a pyšný na tuto schopnost musí být ten, kdo ji ovládá? Říkal jsem si při pohledu na profily komentujících, jak skvělý to musí být život. Ráno vstát, plnohodnotně se podrbat na zádech i jinde, dát si rohlík s točeňákem, odjet MHD do práce, pak zase z ní, natáhnout se pohodlně na gaučík, pustit si internet, kliknout na ikonku facebooku a pak jen v klidu počkat, až chytím názor. A jakmile ho chytím, vyzbrojen názorem zahraji si komentovanou. Třeba věcí, které mi jsou úplně ukradené a nevím o nich lautr nic. Začnu třeba u těch týpků, co se nakrucujou nějako podivně. A co má bejt, že mají nějaký svaly? Proč mi to tady vůbec skáče na tom monitoru? Začínám být v laufu, otevřu si pivko a vyzbrojen názorem jim naložím. By zhebli, kdyby měli  hákovat jak já. Bych je chtěl vidět, bubliny…! Sakra, jsem se do toho vžil, vidím to úplně barvitě… Jenže co naplat, mám teď ten tělesnej handicap a nepodrbu se, no. Přesto mi jedna otázka vrtá hlavou. Kde se ta starost o drbání na zádech najednou vzala…?

Extrifit Agrezz 20 x 20,8 g

Chcete zažít skutečnou intenzitu tréninku? Takovou, kdy cítíte nejen maximálně napumpované svaly, ale také dokonalou koncentraci na trénink, kdy jste schopni ze sebe vydat maximum a vše jde samo? Zkuste náš nový produkt a posuďte sami! Agrezz je profesionální produkt určený pro maximalizaci výkonu, síly a silové vytrvalosti nejen kulturistů, ale všech sportovců, jejichž výkon má silově-vytrvalostní charakter, jako jsou hokejisté, zápasníci MMA apod. Agrezz® dokáže odstranit lenost a výrazně prodloužit délku a intenzitu silového tréninku. Výrazným účinkem je efekt maximálního soustředění na výkon.

 

A pak jsem si vzpomněl. Existuje pár let staré video. Takové srandovní. Prostě jeden týpek tam nalepí našláplému frajerovi, něco na záda. A zatímco bezsvalnatá, tedy ta funkční verze člověka, si s nalepenou věcí poradí s mrštností lasičky, ta nadměrně svalnatá, čili nefunkční verze, se tam točí jak korouhev a nemůže to sundat. Je to velká legrace, až se funkční lasičce třesou cecky a hahaha a hihihi a doteď to vidělo 18 milionů lidí, který jsou teď vyzbrojený municí pro svůj názor. Virál jak blázen! Myslím, že je z toho i nějaký meme a hodně jiných kopií. To video si můžete pustit, má necelou minutu a osobně mi přijde taky vtipný. Mnohem víc než reálná scénka ze stejné situace, která by trvala asi tak 7 vteřin. Počkejte..,viděl bych ji zhruba nějak takhle: 

Cos mi tam nalepil?“

„Nic, sundej si to, hahaha,hihihi“

„Sundej mi to okamžitě ze zad ty tlustej zmrde“

„Tak jo.  :-( “