Předsoutěžní seminář SKFČR v Praze.

Autor: Pavel Vacek

O jarní sezónu nás připravily vládní nařízení ohledně koronaviru, ale Mistrovské tituly 2020 ještě nejsou ztraceny! Připravujete se na termínově posunuté soutěže SKFČR, anebo teprve uvažujete o startu na podzimních pohárových soutěžích 2020? Chcete se dozvědět, jak si vybrat a dobře nastavit vhodnou předsoutěžní dietu, jaký postup zvolit ve fázi sacharidové superkompenzace a odvodnění a jak načasovat co nejlepší formu na závody? Zajímá Vás, jak se správně prezentovat na domácích i mezinárodních soutěžích? Chcete si vyzkoušet nanečisto pózing přímo pod dohledem zkušených závodníků a opravit veškeré případné chyby v projevu na pódiu? Zúčastněte se pravidelného speciálního metodického semináře, který připravil Svaz kulturistiky a fitness České republiky před nadcházející soutěžní sezónou.

Předsoutěžní seminář se uskuteční v Praze v sobotu 1. srpna 2020 od 12:00 hod.

Místo konání - Hector Sport Centre, Malešická 655/59c, Praha 10 – Malešice

Program a témata semináře:

 • Úvod
 • typy a druhy soutěží v SKFČR a v IFBB
 • sportovní kategorie a podmínky účasti
 • jak se přihlásit do SKFČR a na jednotlivé soutěže
 • průběh soutěží SKFČR, správná prezentace závodníků a hodnocení rozhodčích
 • Přednáška ADV

Seminář k metodice předsoutěžní přípravy

 • periodizace a načasování objemové a předsoutěžní přípravy v kulturistice, bodyfitness, bikiny fitness a mužském physique
 • tréninková metodika v různých fázích přípravy v jednotlivých sportovních kategoriích
 • dávkování živin v objemu i v dietě a individuální nutriční požadavky sportovců s různým somatotypem a dispozicemi pro kulturistiku a fitness
 • výběr a individuální nastavení vhodné předsoutěžní diety, dávkování a načasování příjmu energie a makroživin, zásady efektivní suplementace a výběr vhodných doplňků výživy v předsoutěžní přípravě
 • nejčastější chyby v předsoutěžní přípravě, témata "metabolic damage", "cheat days" a přejídání po závodech
 • závěrečná fáze přípravy na závody a správný postup sacharidové superkompenzace a odvodnění

Tato část bude probíhat formou moderované diskuse s vítězkou Diamond Cup Praha a medailistkou ME Kristýnou Seidlovou a vicemistrem světa Masters Pavlem Vackem.

Praktická část - správné provedení pózingu

 • nejčastější chyby závodníků v prezentaci na soutěžích
 • praktická výuka pózingu pro účastníky semináře a případná korekce chyb při pózingu od rozhodčích SKFČR (pózing na pódiu je pro účastníky samozřejmě dobrovolný) - plavky s sebou! Doporučujeme zejména pro závodnice kat. Bikini fitness, kde je správná pódiová prezentace naprosto klíčová pro úspěch na soutěži. Důležité informace ohledně pozingu v nové kat. Classic Physique.
 • zhodnocení aktuální formy a dispozic pro soutěžní kulturistku a fitness

Seminářem vás budou provázet a mít na starosti také praktické ukázky pózingu a pódiové prezentace nutnou k úspěšnému působení na soutěži zkušení závodníci a reprezentanti České republiky – Kristýna Seidlová a vicemistr světa Masters Pavel Vacek, který rád zodpoví i případné otázky směřující k závodění v kategorii Masters.

Informace na závěr + způsob přihlášení:

Seminář začíná od 12:00 hodin, budova bude otevřena po celý den. Předpokládaný závěr je kolem 17:00 hod - 18 hod. Místo konání je dostupné pár minut chůze od autobusové zastávky Malešický park. Můžete pohodlně dorazit i autem, neboť kapacita parkování je v místě konání dostatečná. Účast na semináři je samozřejmě ZDARMA.

Chcete-li se zúčastnit, je ale nutné se včas přihlásit, a to e-mailem zaslaným na pavel.vacek@skfcr.cz.

V e-mailu prosím uveďte své jméno a jména všech účastníků, kteří s Vámi přijedou. Pokud se budete chtít zúčastnit výuky pózingu na pódiu, nezapomeňte si vzít plavky (nemusí být soutěžní). Přihlášení je bezpodmínečně nutné s ohledem na kapacitu sálu (70 míst) i přípravu dárků pro všechny účastníky od společnosti Extrifit, která je generálním partnerem Svazu kulturistiky a fitness České republiky.

Těšíme se na Vás!