Dušan Synek

Dušan Synek o sobě: studuji Střední zdravotnickou školu v Chebu, konkrétně obor: Masér, sportovní a rekondiční. V tomto oboru se zabýváme svalovými formacemi (funkce svalu, protažení svalu, výživa svalu, poranění svalu, a jiné...), dále posturou, stravovacími návyky, různé funkční problematiky a podobně. Tudíž i tento obor přidává mému koníčku a zároveň životnímu stylu patřičný nádech informací, které mé znalosti obohacují. Co se týče fitness, všechny mnou popisované informace mám sám na sobě vyzkoušené.

Lze hubnout bez počítání kalorií?

Několik zásadních, ale přesto jednoduchých bodů, které vám bohatě postačí k tomu, abyste nějaké to kilčo shodili. Pokud je dodržíte. 

Počítá se vláknina do kalorického příjmu?

Bacha na ten nakopávač kámo

Nestává se často, že bychom v jednom  článku přinášeli hned dva pohledy na věc. Nakopávače jsou přesně típ produktem, které mají své kritiky i vášnivé podporovatele. Oba se teď střetli nad tématem "nakopávačů" 

Hubnutí pomocí kyseliny mléčné?

Napíšem si něco o hubnutí tak trošku netradičním způsobem. Nebo spíš… netradiční informací, která vám může s hubnutím pomoci.

10 super věcí spojené s cvičením

Tak nějak jsem přemýšlel nad tím, když se mě pár lidí zeptalo, proč vlastně trénuju a proč chodím do fitka. Prvních pár dobrých odpovědí mě napadlo hned, nicméně po nějaké době jsem si uvědomil, že tréninky ve fitku, nebo cvičení, mně, ale i komukoli jinému vlastně dávají mnohem víc, než bychom na první dojem čekali...

Proč tlačit přes bolest není ta nejlepší cesta?

Snad jeden z nejvíce používaných fitness a zároveň marketingových sloganů je ono rčení „ no pain no gain.“ Kdybych to měl nějak lidově přeložit, tak by to bylo něco ve stylu „ bez bolesti nejsou přírůstky“ – zde myšleno svaly. V tom fitness kontextu je pálení svalů, svalová bolest a ten aktuální svalový „diskomfort“ při provádění série žádoucí a díky tomu jsme silnější, svalnatější, estetičtější… ve zkratce lepší. Netrénujte však přes bolest, která není vyloženě svalového původu z prováděné série, jelikož to nadělá více škody, než užitku.

Váš průvodce sushi

Nejedukativnější článek o sushi, který jsme dali dohromady. Otázky, odpovědi, tabulky, makra. 

Kde bereš všechen ten čas?

Kde bereš všechen ten čas na přípravu jídla? Kde bereš všechen ten čas na cvičení? Jak to, že celý rok stále vypadáš tak dobře? Jak je možný, že to všechno stíháš a můžeš normálně žít?

Jak zůstat odpovědný a držet se plánu?

Víte, osobně si myslím, že kolikrát i ti nejlepší z nejlepších si pokládají otázku typu: zdali jim to stojí za to, zdali je to stále baví, naplňuje je to, dodává jim to pocit štěstí a milují to tak, jako na samotném začátku. Ono… co si budem, když člověk prochází jedněma a těma stejnýma dveřma po každý den, tak se nad tím možná někdy pozastaví a ty myšlenky, které jsem zmiňoval, ho prostě přepadnou. Ať už začínáte, nebo jste pokročilý, nebo to už nějaký ten pátek v roce děláte, může to postihnout každého.

Je svalová pumpa nezbytná pro svalový růst?

Opravdu záleží na svalové pumpě vzhledem ke svalovému růstu? A je ten pocit pálení ve svalech opravdu nezbytný?

Osvěta ohledně kardia nalačno. Opravdu spaluje aktivita nalačno více tuků?

Možná trošičku přecítěný nadpis, ale opravdu jsem si dovolil použít to slovo osvěta, jelikož si ještě v dnešní době spousta lidí myslí, že na kardio aktivitě v době lačnění je něco ultra mega super voodoo tajného, co prostě funguje po dekády a v takovém případě bude dotyčný spalovat tuky jako zběsilej. 

Proč užívat reverzní dietu?

Pokud ukončíte dietní období na nejnižších možných kaloriích a vrátíte se hned zpět, kde jste začínali, nebo ještě „hůře“ přepnete ihned do objemu, vaše tělo nabere ve velmi krátké době poměrně značné množství tukové tkáně. To, že se tělo po dlouhé, nebo drastické dietě obalí tukem je samozřejmé a nelze tomu zabránit. Nicméně jsme schopni ovlivnit množství tuku, které tělo přibere za určitý časový úsek, který po dietě následuje. Proto je vhodné užívat reverzní dietu z přechodu konce dietního období do období nabírání svalové hmoty bez frustrace, že jste přibraly mnoho zbytečných kil v podobě tuku.