Dušan Synek

Dušan Synek o sobě: studuji Střední zdravotnickou školu v Chebu, konkrétně obor: Masér, sportovní a rekondiční. V tomto oboru se zabýváme svalovými formacemi (funkce svalu, protažení svalu, výživa svalu, poranění svalu, a jiné...), dále posturou, stravovacími návyky, různé funkční problematiky a podobně. Tudíž i tento obor přidává mému koníčku a zároveň životnímu stylu patřičný nádech informací, které mé znalosti obohacují. Co se týče fitness, všechny mnou popisované informace mám sám na sobě vyzkoušené.

Jak poznat kvalitní trénink?

Co je vlastně ten aspekt, který dělá trénink efektivní? Co za efektivním tréninkem stojí a jaký je ten hlavní pilíř, kterého chceme docílit? A jak vlastně poznat, že jste měli dobrej a efektivní trénink, kterej vás někam posune?

Když já nemám dobrou genetiku

Otřepaná fráze, kterou slýchám dnes a denně. ,,Když já nemám genetiku“. A co jako? Tak prostě nemáš genetiku, hraj tu hru s kartama, co jsou rozdaný.  

Zkoušejte a experimentujte

Nacházíme se v době, která s sebou nese obrovský rozvoj fitness a kulturistiky. Mnoho lidí, kteří cvičí jen chviličku, nebo lidé, kteří cvičí již nějakou dobu, se snaží hledat inspiraci v lidech, na kterých vidí výsledky. Mohu vám všem říci, že jsem dělal naprosto ty samé věci. 

Fat fóbie, nebo taky strach z tuku

Snažil jsem se za měsíc přibrat čistých 0,5kg, maximálně 1kg, ale víc ani ťuk, protože by to byl jinak tuk. A jak to dopadlo...? 

Správný čas pro sacharidy?

Já vím, o sacharidech už jste se mohli dočíst mnoho článků počínaje zdroji, přes cyklování, jaké jsou druhy, jejich spojení s Glykemickým indexem a mnoho dalšího. Nicméně bych si dovolil říci, že tento článek bude zaměřen pro ty z vás, kteří se na své tělo díváte trošičku z hormonálního hlediska, spíše, než z množstevního (kolik gramů čeho máte sníte).

Předtím, než se zhroutíte z toho, že vám váha ukázala o pár kg víc

Mám pochopení také pro obyčejné hobíky, kteří chtějí prostě a jen zhubnout do plavek, tak si sem tam odřeknou tuhle zmrzku, tady si dají nějaký ten „detox“, k večeři si dají salát místo segeďáku a podobně. No a výsledek toho všeho? Ráno stoupnete na váhu a: ,, ty vole, mámo, já mám zase o 2 kila víc, než včera, to se můžu na tu dietu a slavný hubnutí z vysoka vykašlat.“ 

5 možných příčin, které brzdí svalový růst

Těch článků na podobné téma je, byla a asi ještě bude hromada. Tohle je pouze a jen 5 chyb, které v mém okolí dělá spousta lidí. Dělá je ať už sama ze své vůle, nebo nevědomosti, nebo protože jim to řekl jejich trenér. Každopádně doufám, že pokud některé z nich vy sami děláte, tento článek vám řekne, proč byste se těm chybám měli vyhnout.

Čemu se ve fitku vyhnout, abyste budovali svaly?

Devět věcí, které byste dělat neměli, nebo je můžete změnit, či na ně nahlížet jinak. 

Flexibilní dieta (stravování)

Pod tím pojmem se toho skrývá trošku víc, ale jedná se o to samé. Ať už je to: flexibilní stravování, IIFYM (if it fits your macros – pokud vám to sedí do makroživin), CICO (calories in x calories out – kalorie přijaté x kalorie spálené). Jaký název si vyberete je bambán, ale jedná se o to samé. Cílem je přijímat méně kalorií. Jinak řečeno… musíte spálit víc, než přijmete. Akorát je tu jedno velké ALE...

Buďte větší, silnější a lepší kvůli používání cvičebního tempa

Dostali jste se do bodu, ve kterém už nejste schopni se zlepšit a mít nějaký progres? Ani silové, ani svalové přírůstky a začínáte z toho být na palici? Nebo už máte v pažbě nějaký ten zářez v podobě odcvičeného roku a hledáte změnu, která by vám vlila krev do žil a nějak vám ten trénink obohatila? Pokud jste alespoň na jednu z těch výš položených otázek odpověděli ano, tak by tenhle článek mohl být právě pro vás. 

Proč zvolit chůzi jako to nejlepší cardio?

Pokud cvičíme, věnujeme se tréninku, nebo sportujeme jakoukoli jinou cestou, tak chůze je snad nejlehčí cesta, kterou můžeme dosáhnout zkvalitnění estetiky (a kondice) bez jakéhokoli zásahu do sportovního výkonu, nebo omezení svalových přírůstků.

Proč je Carnitin fajn. (a zapomeňte na pálení tuků)

Co tak asi 95% celkové populace napadne, když slyší slovo Carnitin? Určitě to bude něco ve stylu spalování tuků, redukce hmotnosti a podobně… Jasně, tady má taky svoje opodstatnění. Nicméně jeho účinky na organismus sahají trošku dál, než jen do tukové tkáně a jsou v tomto ohledu ještě zajímavější.