Petr Třetina

Do posilovny chodím pětkrát týdně. Začal jsem v roce 2013. Výraznější výsledky jsem zaznamenal až po naprostém vynechání popíjení alkoholu a navštívení pár fitness seminářů. Odtamtud jsem si odnesl poznatky o stravě a výživových doplňcích, které se snažím dále rozvíjet.

Rozfázování diety vhodné pro nesoutěžící, začátečníky i necvičící

Pohled na dietu, který bude široké veřejnosti mnohem bližší než pohled specializovaného nutričního poradce, nebo soutěžících v kulturistice a fitness. A přitom vám tento postup rozhodně pomůže, pokud hodláte shodit nějaké to kilo. 

Posilovna - ideální místo pro začlenění samotářů

Někteří samotáři jsou o samotě šťastní a jiní si v samotě nelibují. Ti se třeba o samotě před něčím schovávají. Třeba by rádi mezi lidi, ale brání jim v tom strach. 

Chci vypadat dobře. Znamená to, že mám IQ tykve?

Zdání někdy klame a nesuďte lidi na první pohled, však už to znáte...

Baví tě cvičení? Tak proč bys měl sypat?

Jsem stoprocentní naturál bez zkušenosti s dopingem a s nulovými teoretickými znalostmi o zakázaných látkách. Nikdy jsem se o to nezajímal. Přesto jsem se rozhodl podělit se o svůj pohled na věc.

I respekt má svoje hranice

Jedny trable v jedné posilovně...

Vývoje sebedůvěry v posilovně

Chtěl jsem psát o vývoji sebedůvěry a přemýšlel, jak to udělat. Mohl bych popsat příklad jednoho člověka, kterého znám já, nebo kterým dokonce jsem, ale uvědomil jsem si, že takhle by to nemuselo pasovat na vás, ani na nikoho, koho znáte. Mohli byste namítnout, že to sice koresponduje s vaším příběhem, ale Standa to má úplně jinak. Nebo byste naopak řekli, že jsem ten vývoj netrefil, ale Standa by souhlasil. Proto musí být ukázek víc. A protože rád používám extrémy a protipóly, abych vyobrazil zřetelný kontrast, rozhodl jsem se, že modelové příklady budou pouze dva: Nesmělá osoba a namistrovanej všudybyl

Jak si obhájit cvičení a doplňky...

Jsou mezi námi otrlí fitnessáci a ti méně otrlí a zkušení cvičenci, kteří mají ještě pořád chuť obhajovat a vysvětlovat svoje počínání. Tak si přečtětě, jak se jim v tom daří. 

Mám užívat BCAA, nebo glutamin?

Odpověď na otázku v nadpisu najdete v článku.. 

4 situace, kdy začátečníci rozhodně nemusí spěchat

Růst svalů a budování postavy není sprint, ale maraton. Nepřepalte začátek. 

Chilli papričky v kulturistice

Jsi tvrďák se železnými pažemi? Buď ještě tvrdší se železným jazykem.

Jak a proč měnit rychlost trávení

Kdy se vyplatí dávat potraviny s pomalejší stravitelností a kdy zase naopak.

Fungují výživové doplňky?

Tato otázka bývá laickou veřejností bez váhání smetena ze stolu se slovy: „Co není přirozené, to nemůže fungovat.“ Lidé se však zapomínají zamyslet nad tím zásadním a to je právě otázka přirozenosti a vývoje...